Gadżety dla Twojej firmy – które wybrać?

nadruk na długopisach reklamowych

Firmowe gadżety są bardzo przydatne, jeśli tylko umiejętnie je wybierzemy. Nie kupujmy tego, co wszyscy – zastanówmy się, co faktycznie przyda się naszym kontrahentom.

Zestaw podstawowy

Jeżeli nasza firma się rozwija, ma stałych i pewnych klientów, ale pozyskuje też nowych i jest nastawiona na rozwój, powinna zainwestować w podstawowe gadżety takie jak teczki, notesy, długopisy czy ołówki. Nie są one zbyt kosztowne, a stanowią świetną reklamę i są miłym upominkiem. Poza tym dzięki nim firma zyskuje na wiarygodności – bo dba o niuanse i wizerunek. Dokumenty włożone do firmowej teczki też prezentują się dużo lepiej, a klientowi łatwiej je będzie znaleźć w stosie papierów na własnym biurku.

Zawsze się przyda

Wśród gadżetów są też tzw. „pewniaki” – czyli rzeczy, które zawsze mogą się przydać naszemu klientowi. Zaliczymy do nich pendrive’y, zestawy piśmiennicze i zakreślacze, a także rysiki do ekranów dotykowych. Te gadżety to złoty środek – niezbyt drogie, ale przydatne, do użytku codziennego. Klient raczej się ich nie pozbędzie tuż za progiem naszego biura – co więcej, będzie do nich wracał z przyjemnością.

Na koniec roku

Kalendarze są zawsze chętnie przyjmowane przez klientów – warto więc się postarać, by były naprawdę ładne, dobrze zaprojektowane i starannie wykonane. Wybór jest ogromny – od kalendarzyków w kształcie wizytówek po ogromne kalendarze ścienne. Dużą popularnością cieszą się też kalendarze książkowe – doskonałe do zapisywania zaplanowanych spotkań, a także kalendarze biurkowe – te zawsze są przydatne w każdej firmie.

Coś specjalnego

Dla wyjątkowych klientów powinniśmy mieć wyjątkowe – i nieco droższe – gadżety. Zaliczymy do nich odzież, torby czy akcesoria do komputerów lub tabletów. Ze względu na koszt można je zamawiać z myślą o konkretnym kontrahencie albo przy okazji firmowych eventów czy rocznic. Trzeba jednak pamiętać, że im więcej zamówionych sztuk, tym mniejsza cena. Gadżety opłaca się więc kupować hurtowo.

Gadżety to wizytówka firmy i ukłon w stronę klientów. Warto w nie zainwestować – niezależnie od tego, czy zależy nam na reklamie, czy tylko na ociepleniu kontaktów. Wybór jest duży, a ceny zróżnicowane – każdy znajdzie coś dla siebie.