Czy plakat to wciąż skuteczna forma reklamy?

plakat druk

W dzisiejszych czasach ogromny nacisk kładzie się na atrakcyjną, ciekawą, a nierzadko nawet szokującą reklamę telewizyjną. Specjaliści od marketingu i reklamy radzą także firmom promować swoje produkty czy usługi w internecie: w Google, na Facebooku czy poprzez banery na stronach związanych z daną branżą. W tym miejscu pojawia się więc pytanie…

Czy warto w ogóle inwestować w plakaty reklamowe?

Odpowiedź jest banalnie prosta: TAK! Plakat reklamowy to najlepsza forma reklamy outdoorowej. Prosta, ogólnodostępna i stosunkowo tania. Choć plakat jako nośnik reklamowy jest obecny w naszym społeczeństwie od wielu, wielu lat, to wciąż nie stracił na wartości. Wręcz przeciwnie: współczesne plakaty to prawdziwe dzieła sztuki, przyciągające wzrok niebanalną stylistyką i ciekawym doborem kolorów. Urozmaicone zdjęciami czy grafikami ściągają na siebie spojrzenie przechodniów. Jeśli więc dalej zastanawiasz się czy plakat reklamowy wart jest inwestycji, to odpowiadamy jednogłośnie: jest. A dlaczego?

Wykorzystaj potencjał plakatu reklamowego

Praktycznie każdy z nas każdego dnia przechodzi przez miasto, mijając po drodze wiele sklepów, miejsc, a w tym także słupy reklamowe. To Twoja szansa, której nie możesz zmarnować. Człowiek zwraca uwagę na otaczający go świat, bacznie obserwując krajobraz. Spraw, by zauważył on właśnie Ciebie: Twoją firmę, Twoje usługi czy Twoje produkty. Obfite rozklejenie plakatów strategicznych miejscach może przynieść efekt, którego nawet się nie spodziewasz. Wybór miejsca do umieszczenia plakatów powinien być skrupulatnie przemyślany. Jeśli oferujesz produkty, usługi czy wydarzenia dla młodych ludzi, to dobrym pomysłem będzie naklejenie plakatu w pobliżu szkół czy uczelni. Jeśli jednak Twoja firma zajmuje się branżą motoryzacyjną i Twoją grupą docelową są kierowcy, to możesz pomyśleć o rozklejeniu plakatów w pobliżu stacji benzynowych czy tuż przy korkujących się jezdniach.

Jak się wyróżnić?

Przede wszystkim zleć opracowanie projektu i wykonanie samego plakatu profesjonalnej firmie. Jeśli nie jesteś zawodowym grafikiem z dużym doświadczeniem, to lepiej zostaw to specjalistom. Przeszukaj rynek i dostępne oferty, a z pewnością znajdziesz firmę, która Cię zainteresuje. Kto wie, może znajdziesz ją właśnie na jednym z plakatów? 🙂 Przeanalizuj dostępne opcje i zastanów się wraz z ekspertami, które rozwiązanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze. Rozważ możliwą gramaturę i rozmiar plakatów, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby i możliwości finansowe.