Gdzie jest stosowany druk wielkoformatowy?

druk wielkoformatowy ploter

Odpowiedź na pytanie gdzie wykorzystywany jest druk wielkoformatowy powinna zacząć się od wyjaśnienia czym on tak właściwie jest. Druk wielkoformatowy to nowoczesny druk cyfrowy, stosowany na różnego rodzaju materiałach, takich jak folia, baner czy papier. Najczęściej stosuje się go w kampaniach reklamowych.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnych technologii możliwe całkowite zapełnienie dużych powierzchni, takich jak bilbordy uliczne czy banery reklamowe, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej kolorystyki i ostrości grafik czy napisów. Dobrze przygotowany projekt druku wielkoformatowego potrafi zrobić duże wrażenie i staje się dobrze zauważalną z daleka reklamą.

Gdzie korzysta się z druku wielkoformatowego?

Druk wielkoformatowy najczęściej stosowany jest w branżach reklamowych w kampaniach outdoorowych. Pokryte są nimi plakaty, tablice, plansze reklamowe, banery, dekoracje, materiały ekspozycyjne, szyldy, kasetony podświetlane, a nawet szyby czy samochody. Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie wykorzystywany jest druk wielkoformatowy jest witryna sklepowa. Pokrycie jej folią, taką jak one way vision, pozwala uzyskać ogromną i efektowną powierzchnię reklamową, jednocześnie umożliwiając przepuszczanie światła wewnątrz pomieszczenia. To także dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zakryć wnętrze sklepu od zewnątrz, zaś umożliwić obserwację ulicy ze środka. Wnętrze każdego punktu, od lokali gastronomicznych, przez sklepy, aż po biura, w którym wykorzysta się druk wielkoformatowy będzie urozmaicone, ciekawe, a zarazem wyróżniające się na tle innych. Indywidualnie opracowany projekt druku wielkoformatowego pozwoli na atrakcyjne wizualnie przekazanie komunikatu, który chcesz przekazać Twoim klientom.

Ale druk wielkoformatowy znajduje swoje zastosowanie także w kampaniach indoorowych. Mogą zostać nim pokryte plakaty, wewnętrzne powierzchnie (fototapety) czy reklamowe roll up’y.

Czym charakteryzuje się druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy wykonany przez profesjonalną firmę jest trwały, odporny na działania mechaniczne, ścieranie czy warunki atmosferyczne, takie jak promieniowanie UV czy deszcz. Kolory powinny na długi czas pozostać intensywne, a sam nadruk nie powinien się uszkodzić. Zdjęcia, napisy czy grafiki umieszczone na druku wielkoformatowym powinny zachować swoje nasycone barwy, kontrasty oraz odpowiednią ostrość. Dobrze przygotowana kampania outdoorowa z wykorzystaniem druku wielkoformatowego przykuwa wzrok i uwagę przechodniów, a co za tym idzie – rozbudza zainteresowanie Twoją firmą oraz oferowanymi przez nią produktami czy usługami.

Firmy oferujące usługi druku wielkoformatowego bardzo często rozszerzają także swoją ofertę ze względu na potrzeby klientów. Jednym z udogodnień może być przycinanie wydruku do pożądanego formatu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nasze zamówienie będzie prezentowało się idealnie. Na specjalne życzenie projekty mogą także zostać dodatkowo zabezpieczone poprzez laminowanie czy naklejanie na specjalnie przygotowane podłoża, które usztywniają nośnik.