Jak powinny wyglądać karta menu?

Kategoria: Karty menu

karta menu

Jak prawidłowo zaprojektować kartę menu? Jakie informacje powinny się na niej znajdować i o czym pamiętać komponując ją? Przedstawimy kilka zasad, którymi należy się posługiwać podczas opracowywania karty do Twojej restauracji, kawiarni czy baru.

Początek

Na samym początku radzimy zapoznać się z ofertami drukarni. Nie wszystkie drukarnie mają w swoich usługach wydruk menu. My przyjrzeliśmy się ofercie drukarni kolumb na karty menu, gdzie posiadają osobną zakładkę poświęconą tylko tym kartom. Dzięki zaznajomieniu się z ofertą drukarni będziemy mogli zadecydować jak nasza karta ma wyglądać. My polecamy wybierać te najprostsze, gdyż ładniej jest z takiej cokolwiek przeczytać. Prostota wykonana wiąże się z elegancją i estetyką karty, a to idzie w parze z przejrzystością odczytania oferty jaka znajduje się w menu. Przejdźmy jednak do konkretów.

Podstawowe informacje

Podstawową rzeczą jaka powinna się znajdować na karcie menu jest nazwa lokalu oraz jego logo. Kolejną podstawową informacją są godziny otwarcia naszej restauracji, jest to potrzebne do tego aby te dane zapadły w pamięci naszych gości.

Krótko i na temat

Komponując krótką kartę menu nie oznacza to, że jesteśmy ograniczeni. Potencjalny klient odbierze krótką kartę jako sygnał, że nasza kuchnia przygotowuje dania tylko ze świeżych produktów. Nie bójmy się więc cięć i skromnego menu. Gwarancją dobrej kuchni są dobre dania, a nie ilość serwowanych potraw.

Wygląd

Powiedzieliśmy już o tym, że karta powinna być estetyczna, krótka, czytelna, a teraz kilka słów o jej wyglądzie. Przede wszystkim powinna być spójna z aranżacją naszego lokalu. Nie powinna odbiegać charakterem od atmosfery i klimatu jaki tworzymy w naszej restauracji czy barze. Pamiętamy o tym, że ostre kolory nie zawsze są miłe dla oka, a wielorakość barw, form i rysunków zawartych w karcie nie sprzyja dobremu wrażeniu. Warto wcześniej przemyśleć grafikę, dobór kolorów i wykonać wstępny projekt. Jeśli sami nie potrafimy tego wykonać, lepiej w tej kwestii liczyć na profesjonalistów. Możemy także skonsultować się z wybraną przez nas wcześniej drukarnią, gdzie zasięgniemy informacji o technicznych możliwościach jakie stawiamy tworząc projekt naszej karty menu.

Podsumowanie

Pierwszym krokiem powinno być wybranie przez nas drukarni i zaznajomienie się z ich ofertą. Następnie radzimy zawrzeć w karcie podstawowe informacje uwzględniając charakter i atmosferę naszej restauracji. Na poziomie tworzenia karty pamiętajmy o tym, aby była ona estetycznie wykonana, czytelna i przyjazna w odbiorze. Posiadając już wyprodukowane przez nas karty menu radzimy aby dbać o ich czystość – przeglądać je regularnie i sprawdzać ich stan techniczny, w końcu karta menu to wizytówka każdego lokalu.